ar-ge

Ar-Ge

1896 yılında Basel’de kurulan Roche, henüz çözümlenmemiş sağlık sorunlarını bilimde mükemmellik ilkesi ile çözmek üzere çalışan araştırma odaklı bir sağlık şirketidir. Roche olarak, hastaların daha uzun ve daha iyi yaşamasına yardımcı olacak yenilikçi ilaçlar ve tanı testleri geliştirmeye odaklanıyoruz. Tüm hastalıkların üçte ikisi, ya yeterince ya da hiç tedavi edilmemiş durumda. Bu çok büyük bir tıbbi ihtiyaç, daha iyi tanı ve ilaçlarla milyonlarca hastanın ve ailelerinin hayatlarında büyük bir fark yaratılabilir.

Dünya genelindeki 88.500 çalışanımızla; biyoteknolojide, vitro diagnostikte, onkoloji ve hastane pazarında lider konumdayız. Onkoloji, hematoloji, nöroloji, immünoloji ve inflamasyon, oftalmoloji, enfeksiyon ve nadir görülen hastalıklar alanında gerçek anlamda yenilikçi ilaç ve tanı testleri oluşturuyoruz.

Roche’ta bilimi; bu hastaların ihtiyaçlarına cevap verecek ilaç ve tanı testlerine dönüştürmek amacıyla Ar-Ge çalışmalarına yatırım yapıyoruz. Verimliliğimizi en üst düzeye çıkarmak için şirket içinde ve dünyadaki partnerlerimizin uzmanlığından yararlanıyoruz. ABD’deki Genentech’in tamamına, Japonya’daki Chugai İlaç’ın da çoğunluk hissesine sahibiz. 2014 yılında grup satışlarımızın yüzde 18.8’ini temsil eden, 8.9 milyar CHF (İsviçre Frangı)’nı Ar-Ge’ye ayırdık.Roche, ciddi medikal sorunlara yenilikçi çözümler üretmenin bir sağlık şirketinin varlık sebebi olduğuna inanmaktadır. Bizim çalışanlarımız da, insanların daha uzun ve daha sağlıklı bir yaşam sürebilmeleri için klinik olarak farklılaştırılmış ilaç ve diagnostik yöntemleri üretmek için çalışmaktadırlar.

Her ikisi de araştırma yoğun diagnostik faaliyetler içeren İlaç ve Diagnostik birimlerimiz tüm kaynaklarını Roche'un fark yaratabileceğine inandığı, karşılanmamış ihtiyaçların bulunduğu medikal sorunlara ayırmaktadır.